Portki Pitagorasa, czyli matematyka eksperymentalna

Zakończyliśmy realizację matematycznego projektu "Portki Pitagorasa", czyli matematyka eksperymentalna. Tym razem 45 uczniów z podkarpackich szkół podstawowych zbudowało sobie model ilustrujący geometryczny dowód twierdzenia Pitagorasa. Własnoręcznie zbudowany model dzieciaki zabrały ze sobą i mogą korzystać w domu , szkole ... Uczenie poprzez zabawę i zajęcia warsztatowe to przyjazny sposób na zrozumienie trudnych twierdzeń matematycznych, których dzieci często nie są w stanie pojąć w sposób czysto teoretyczny. A tak pobudzając swoją wyobraźnię, a przy okazji trenując zdolności manualne uczą się niejako "przy okazji". Dodatkowo zajęcia pobudziły ich wyobraźnię przestrzenną, rozwinęły zdolności manualne, kreatywność i ciekawość świata. Praca w grupie wpłynęła na rozwój kompetencji społecznych.

Modele bardzo się podobały. To, co trudne, z pomocą odpowiednio zaprojektowanego modelu okazało się łatwe do zrozumienia. A pojęcia takie jak kąt prosty, przyprostokątna, przeciwprostokątna nie stanowią już problemu.

Projekt został dofinansowany przez Fundację mBank Polska. Sówka fundacji znalazła sobie gniazdko na edukacyjnych modelach ilustrujących namacalnie powszechnie znane twierdzenie.

Czytaj więcej: Portki Pitagorasa, czyli matematyka eksperymentalna

Portki Pitagorasa

Z przyjemnością informujemy, że nasze Stowarzyszenie Ars Scientia otrzymało dofinansowanie z Fundacji MBanku. Dzięki temu grupa dzieci zrealizuje matematyczny projekt "Portki Pitagorasa". Zajęcia odbędą się w maju w Pracowni Edukacji Nieformalnej Experymentarium 3Z.

 

 

Wiatr wieje, łódź płynie... czyli żaglówka jako laboratorium fizyczne

Projekt dofinansowany z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Żaglówka to urządzenie, za pomocą którego można zademonstrować wykorzystanie wielu praw fizyki. Przekonali się o tym młodzi odkrywcy uczetniczący w majowych zajęciach Experymentarium 3Z.

Czytaj więcej: Wiatr wieje, łódź płynie... czyli żaglówka jako laboratorium fizyczne

Znajdź nas na:

 

Partnerzy misji

Politechnika Rzeszowska

Politechnika Dziecięca PRz

PGE Dystrybucja

Radiolatorium

Polimedia

Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie