Urząd Miasta Rzeszowa

Odkryj Podkarpackie

PODKARPACKIE na PRZ

Geometria Pana Mikołaja

Miło nam poinformować, że nasze Stowarzyszeni przeprowadzi cykl warsztatowych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu "GEOMETRIA Pana Mikołaja".
Cele projektu: rozwój i doskonalenie umiejętności manualnych i politechnicznych przez zaangażowanie w warsztatową edukację naukowo techniczną; uświadomienie poprzez działania praktyczne faktu, że matematyka, a szczególnie geometria mogą być dziedzinami eksperymentalnymi; poszerzenie wiedzy matematycznej i historycznej w oparciu o prace Mikołaja Kopernika; przedstawienie mniej znanych faktów z życia Mikołaja Kopernika z dziedziny matematyki oraz dowodów, że wielki astronom zajmował się nie tylko obserwacjami ciał niebieskich, a jego praca i działalność wykracza poza te popularne motywy; uzupełnienie edukacji formalnej o zajęcia praktyczno-techniczne realizowane według klasycznej formuły.
Projekt dofinansowała Fundacja mBank Polska.
 

Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki - Moc Odkrywców 2023

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam,

pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

                                                       (Konfucjusz)

Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki „MOC Odkrywców” to popularnonaukowy format wszech - edukacyjny, święto nauki i techniki w formie plenerowej zabawy dla wszystkich, małych i dużych Odkrywców, który w latach 2010-2018 (od 1. do 8. edycji) zlokalizowany był w centrum miasta, w okolicach Rzeszowskiego Zamku i Polskiego Radia Rzeszów. Od roku 2018 ze względu na stale rozbudowującą się strukturę i formułę oraz podjętą współpracę organizatorów (od 9. edycji imprezy) z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, odbywa się na terenach Politechniki.

            Czy elektrony grają w piłkę nożną i co ma z tym wspólnego fluorescencja?

            Co w temacie 5G jest prawdą a co zwykłym fake newsem?

            Dlaczego TIE- fightery słychać w kosmicznej próżni?

            Ile waży średniowieczny miecz?

            Czy obrót jest wszędzie?

          

            Na te i inne pytania otrzymacie odpowiedzi odwiedzając tegoroczną 13. edycję imprezy „MOC ODKRYWCÓW - Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki, która zaplanowana jest na sobotę, 3 czerwca 2023 r., od godz. 11.00 do 18.30 w Rzeszowie. Miasteczko Piknikowe zlokalizowane będzie tradycyjnie wokół głównego budynku V Politechniki Rzeszowskiej. Wykłady i niektóre pokazy prezentowane będą w aulach i salach wykładowych (budynek V). Wstęp wolny, wszystkie atrakcje dostępne nieodpłatnie.

Czytaj więcej: Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki - Moc Odkrywców 2023

Znajdź nas na:

 

Partnerzy misji

Politechnika Rzeszowska

Politechnika Dziecięca PRz

Radiolatorium

Polimedia

Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie