Moc Odkrywców -Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki

Przez dziesięciolecie Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy trwał w panoramie rzeszowskich imprez. Uczestniczyło w nim łącznie ponad 3500 popularyzatorów nauki, techniki i kultury, odwiedziło ponad 120 tys. osób. W ramach projektu zorganizowano wiele wydarzeń towarzyszących, konkursów, wystaw, prezentacji, pokazów oraz wykładów i spektakli…Dekada minęła szybko, a czas ten wypełniliśmy treścią po brzegi!Zarówno „Dzień...” jak i „Noc Odkrywców” pokazały jak bardzo potrzebny jest taki interaktywny model przekazywania wiedzy i cykliczne spotkania z Wami.
Wraz z wkroczeniem w nowe dziesięciolecie zdecydowaliśmy o kontynuowaniu misji w nowej formule i zupełnie nowej oprawie. Nie ukrywamy, że zainspirowała nas wspólna pasja dzielona z miłośnikami kultury popularnej i Uniwersum Mocy! Koncepcja trwałego połączenia kultury materialnej i fantastyki z nauką i techniką w jednych igrzyskach stała się od dwóch lat kwestią najważniejszą.
Nauka technika i kultura to pojęcia trwale związana z historią cywilizacji…
Od momentu, gdy człowiek nauczył się kontrolować ogień po czasy wahadłowców, loty międzyplanetarne i marzenia o podróżach do gwiazd. Każda podróż na szczyty zaczyna się od marzeń. I właśnie w tej tajemnicy tkwi MOC… Tedy…
Nowa dekada
Nowa odsłona
Nowa moc

"MOC ODKRYWCÓW – Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki"
przed nami!

Moc eksperymentów z chemii i fizyki
Moc techniki, technologii i robotyki
Moc wysokich napięć
Moc historii, kultury i sztuki

A przy tym moc dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń.
.............................
Organizatorem projektu jest firma POLIMEDIA,
Głównym Partnerem Merytorycznym – Politechnika Rzeszowska im Ignacego Łukasiewicza,
Partnerem Organizacyjnym – Stowarzyszenie Ars Scientia.

Przybywajcie 6 czerwca 2020 r.! Wstęp wolny!

Miasteczko namiotowe wokół, wybrane wystawy oraz pokazy naukowe wewnątrz głównego budynku Politechniki Rzeszowskiej – ul. Powstańców Warszawy 12.
Niech MOC będzie z Wami! 

Ciekawe zajęcia

Fantastyczna przygoda dla dzieci ciekawych świata. Nauka przez zabawę. Przyjmowane są dzieci w wieku od 7 do 12 lat na semestr zimowo-wiosenny - zajęcia od lutego do połowy czerwca. Organizatorzy zapewniają narzędzia i wszystkie materiały potrzebne do konstruowania edukacyjnych modeli, które po zajęciach dzieci zabierają ze sobą do domu.
Zajęcia są odpłatne.
Informacje  pod tel. 17 85 35 997.
Polecamy!

Kalendarz

Rozpoczęlismy Nowy Rok. Przyda się kalendarz.. Uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rzeszowie zrobili sobie uniwersalny kalendarz. Jest on wyjątkowy. Kolejne daty są zaszyfrowane. Aby je odczytać trzeba znać klucz lub mieć odpowiedni dekoder. Gałąź wiedzy o utajnianiu wiadomości to kryptografia. Nazwaliśmy więc nasz kalendarz kryptograficznym. Zestaw do montażu modelui wykonanego przez uczniów klasy 1a można nabyć w pracowni Experymentarium 3Z, Rzeszów, ul. Pułaskiego (pawilon)

Ruchome obrazki

Ruchome złudzenia optyczne to świetny temat do naukowych rozważań w ramach Experymentarium. A przy okazji  niezwykle prosty model, który wykonali sobie samodzielnie uczniowie klasy 1a Szkoły Podstawowej Nr1 w Rzeszowie. Niewiele pracy, a jakie fantastyczne  wrażenia... No i oczywiście inspiracja do eksperymentowania i poszukiwania własnych rozwiązań. Zestaw do montażu modelui wykonanego przez uczniów klasy 1a można nabyć w pracowni Experymentarium 3Z, Rzeszów, ul. Pułaskiego (pawilon)

Barw mieszanie

Na kolejnych zajęciach Experymentarium 3Z dzieciaki z klasy 1a Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rzeszowie wykoały dwa modele wykorzystując klasyczny krążek Newtona - koło z barwnymi segmentami obejmującymi podstawowe barwy widma światła widzialnego.  W każdym z modeli wprawiali koło w szybki ruch obrotowy wykorzystując różne napędy i obserwowali mieszanie się barw. No tak, światło białe wcale białe nie jest. Przy okazji porozmawialiśmy o gromadzeniu energii i złudzeniach optycznych. Zestaw do montażu modeli wykonywanych przez uczniów klasy 1a można nabyć w pracowni Experymentarium 3Z, Rzeszów, ul. Pułaskiego (pawilon)

Znajdź nas na:

 

Partnerzy misji

Politechnika Rzeszowska

Politechnika Dziecięca PRz

PGE Dystrybucja

Radiolatorium

Polimedia

Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie