Urząd Miasta Rzeszowa

Odkryj Podkarpackie

PODKARPACKIE na PRZ

Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki - Moc Odkrywców 2023

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam,

pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

                                                       (Konfucjusz)

Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki „MOC Odkrywców” to popularnonaukowy format wszech - edukacyjny, święto nauki i techniki w formie plenerowej zabawy dla wszystkich, małych i dużych Odkrywców, który w latach 2010-2018 (od 1. do 8. edycji) zlokalizowany był w centrum miasta, w okolicach Rzeszowskiego Zamku i Polskiego Radia Rzeszów. Od roku 2018 ze względu na stale rozbudowującą się strukturę i formułę oraz podjętą współpracę organizatorów (od 9. edycji imprezy) z Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza, odbywa się na terenach Politechniki.

            Czy elektrony grają w piłkę nożną i co ma z tym wspólnego fluorescencja?

            Co w temacie 5G jest prawdą a co zwykłym fake newsem?

            Dlaczego TIE- fightery słychać w kosmicznej próżni?

            Ile waży średniowieczny miecz?

            Czy obrót jest wszędzie?

          

            Na te i inne pytania otrzymacie odpowiedzi odwiedzając tegoroczną 13. edycję imprezy „MOC ODKRYWCÓW - Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki, która zaplanowana jest na sobotę, 3 czerwca 2023 r., od godz. 11.00 do 18.30 w Rzeszowie. Miasteczko Piknikowe zlokalizowane będzie tradycyjnie wokół głównego budynku V Politechniki Rzeszowskiej. Wykłady i niektóre pokazy prezentowane będą w aulach i salach wykładowych (budynek V). Wstęp wolny, wszystkie atrakcje dostępne nieodpłatnie.

Czytaj więcej: Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki - Moc Odkrywców 2023

Experymentarium 3Z - Modele

Prezentujemy modele, które powstały w ramach projektu " Experymentarium 3Z - warsztatowa edukacja naukowo - techniczna". Powstało łącznie 400 działających modeli ilustrujących omawiane podczas prezentacji i wykładów zagadnienia z fizyki. Wszystkie zbudowane własnoręcznie przez uczniów! Modele, w tym również te wybrane i skonstruowane przez uczniów zaprezentujemy na dedykowanej wystawie w dniu 3 czerwca na kolejnej edycji MOC Odkrywców - Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki Do zobaczenia!

Poznaj świat fizyki i techniki! Uczestnicy Projektu.

Zakończyliśmy I etap projektu " Experymentarium 3Z - warsztatowa edukacja naukowo - techniczna". Była to seria bezpłatnych zajęć dla uczniów z rzeszowskich i podkarpackich szkół. W zajęciach wzięło udział 360 uczniów z 15 szkół. Zobaczcie jakie modele wykonali. Jest się czym pochwalić, powstało 400 modeli Wszystkie modele, w tym również te wybrane i skonstruowane przez uczniów zaprezentujemy na dedykowanej wystawie w dniu 3 czerwca 2023 roku podczas kolejnej edycji MOC Odkrywców - Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Znajdź nas na:

 

Partnerzy misji

Politechnika Rzeszowska

Politechnika Dziecięca PRz

Radiolatorium

Polimedia

Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie