W ramach projektu Edustrada 2020, realizowanego przy wsparciu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza powstaje seria interaktywnych eksponatów popularnonaukowych przystosowanych do zamontowania w przestrzeni miejskiej (m.in. w sklepowych witrynach zlokalizowanych przy spacerowych szlakach centrum Rzeszowa.

Edustrada - to kolekcja 8 eksponatów, które w sposób interaktywny ilustrują wybrane zagadnienia z fizyki, techniki i matematyki. Kolekcja ma charakter mobilny, jest łatwa do transportu, montażu, ekspozycji i demontażu. Co istotne, wykorzystuje autorski patent , pozwalający na uruchomienie modeli poprzez szybę np. witryn sklepowych. Zatem edukacja trafi niejako na ulicę. Przy okazji rodzinnych spacerów, zakupów, dzieci, młodzież czy osoby dorosłe będą mogły poznać wybrane zjawiska.

Z interaktywnych eksponatów da się również korzystać podczas imprez popularyzujących naukę, takich jak: pikniki naukowe, festiwale nauki, noce muzeów itp.

W Polsce brak jest firm specjalizujących się w budowie tego typu urządzeń, a oferta z zagranicy jest bardzo droga. Korzystając z własnych doświadczeń oraz dostępnych źródeł i wytycznych projektowych powstaje autorska kolekcja EDUSTRADA, która będzie mogła być wykorzystywana zarówno jako wystawa stacjonarna jak i mobilna. Maksymalne wykorzystanie własnych zasobów personalnych, wkład prac koncepcyjnych i wykonawczych pozwoli na znaczące obniżenie kosztów pozyskania jednocześnie przy zachowaniu wysokich standardów rozwiązań technicznych i walorów estetycznych modeli. Takie centrum nauki w przestrzeni miejskiej, czynne 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, pierwsze w Polsce!