Naukowe Ferie 2018 - Dzień Pierwszy to spotkanie z chemią! Młodzi naukowcy i pasjonaci z Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej zademonstrowali swoim młodszym koleżankom i kolegom kilka efektownych doświadczeń. Każdy z młodych naukowców mógł też pod okiem specjalistów wyizolować swoje DNA. Było kolorowo i naukowo.

Dzień drugi spędziliśmy w Katedrze Energoelektroniki, Elektroenergetyki i Systemów Złożonych Politechniki Rzeszowskiej… Ten dzień opanowały wysokie napięcia i światło. Nasi młodzi konstruktorzy po raz pierwszy w karierze mieli okazję stanąć twarzą w twarz z profesjonalnym sprzętem, w tym np. Generatorem Marxa!

Dzień Trzeci naukowo - technicznych ferii w Experymentarium 3Z upłynął pod znakiem Top Gear… Bolid wyścigowy, konstrukcja kokpitu, budowa silnika… Tylko wsiąść i ..

Podczas dnia czwartego sprawdziliśmy jak czystą jest woda, której codziennie używamy.. Wizyta w Zakładzie Uzdatniania Wody i małże…

Ostatni dzień ferii zimowych spędziliśmy wśród robotów, łazików planetarnych i konstrukcji lotniczych...

Do tego jeszcze modele, które młodzi konstruktorzy wykonali samodzielnie i zabrali ze sobą do domu. To był wspaniale spędzony czas.